عکاسی در آتلیه بارداری

گذشته خود را به چشم ببینید….

بارداری دوران قابل توجهی در زندگی شما است که پر از تغییرات شگفت انگیز و انتظارات گیج کننده می‌باشد. به هر حال، شما در حال رشد یک انسان کاملاً جدید و کوچک هستید که نمی‌توانید برای ملاقاتش صبر کنید!

این رویداد به قدری خاص و منحصر به فرد است که هیچ موردی نمی تواند جای آن لحظات را تا پایان عمر بگیرد. یکی از بهترین کارهایی که می تواند در هر زمانی خاطرات را برای ما به صورت کامل تداعی کند، عکاسی و فیلم برداری از لحظاتی است که در آینده به بهترین خاطرات برای ما تبدیل می شوند.

تصور کنید 10 الی 15 سال از زمان بارداری شما گذشته است و با دیدن فیلم هایتان به همان دوران سفر می کنید و تک تک لحظات برایتان تداعی می شود. چه حسی پیدا می کنید؟؟  شما در آن لحظه توانسته اید کل گذشته خود را با چشم خودتان مشاهده کنید…

ایده‌های متفاوتی برای عکاسی در فضای بسته مانند خانه یا آتلیه نیز وجود دارد برای مشاهده آن‌ها اینجا کلیک کنید.

بهترین زمان عکاسی بارداری

نیازی نیست زود اقدام کنید.

به طور کل یک سری ملزومات برای گرفتن بهترین عکس در بهترین زمان در هنگام بارداری وجود دارد که بعضی از این شرایط ممکن است از فردی به فرد دیگر تفاوت پیدا کند.

اما موردی که درباره همه مادران باردار صدق میکند عکاسی از اواخر ماه ششم و آغاز ماه هفتم بارداری است. چرا که در این زمان همه چیز بر وفق مراد است و مشکلی در حین کار پیش نمیاید.

بیایید به صورت موردی مزایای این کار را بررسی کنیم.

فواید عکاسی بارداری در ماه هفتم

  • در این زمان مادر از شرایط روحی بسیار بهتری برخوردار بوده و خبری از مشکلات افسردگی زایمان نیست.
  • وضعیت بدنی مادر مطلوب است و درد های اوایل بارداری تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کرده اند.
  • شکم مادر به حدی بزرگ شده است که بارداری او را به صورت کامل نشان دهد و کاملا محسوس باشد هم چنین سنگینی ماه آخر نیز وجود ندارد.
  • مادر باردار میتواند در این زمان موهای خود را رنگ کرده و آرایش کند چرا که خطر مواد شیمیایی در این بازه زمانی وجود ندارد. ( البته با مشورت پزشک )

 

عکاسی در ماه نهم ممنوع

شاید تصورکنید هر چه به روزهای آخر بارداری نزدیک بشوید، عکاسی بارداری شما نیز قشنگ تر و طبیعی تر می شود. اما بهتر است روز های آخر  را به کل کنار بگذارید.

چرا که در ماه نهم مادر بسیار سنگین می شود و نمی تواند به راحتی همه حرکات را انجام دهد. از طرفی در هنگام عکاسی بارداری، ممکن است بخواهید ژست های مختلفی اعم از نشسته، ایستاده و یا خوابیده را انجام دهید که به علت سنگینی در بارداری انجام دادن این مسائل به هیچ وجه توصیه نمی شود.

از طرفی بعضی مواقع در ماه های آخر، پزشک استراحت مطلق را تجویز می کند تا سلامت مادر و نوزاد حفظ شود. به همین دلیل در این مواقع فرصت طلایی برای عکاسی بارداری از بین می رود و نمی توان روند کار را به خوبی انجام داد.

عکاسی بارداری مادران دو قلو

همانطور که دربالا اشاره کردیم بهترین زمان برای عکاسی بارداری در ماه هشتم است. اما در مادران دوقلو به علت زیاد شدن وزن مادر، توصیه می شود عکاسی و فیلم برداری در ماه هفتم انجام شود.

چرا که مادرانی که نوزادان دو قلو دارند از ماه هشتم به بعد سنگینی زیادی را تجربه می کنند و زمان طلایی عکس برداری را از دست می دهند.

 

نکات مهم عکاسی بارداری

در ادامه نکاتی را عنوان می کنیم که رعایت کردن آن ها برای مادران در زمان عکاسی بارداری هم لازم است، و هم باعث سهولت در روند کار می شود. این موارد عبارتند از:

  • سعی کنید عکاسی را در روزی انجام دهید که حال روحی و بدنی مساعدی دارید. چرا که علاوه بر انجام دادن ژست های مختلف، زمان نسبتا زیادی صرف خواهد شد
  • لباس بارداری مناسبی را انتخاب کنید
  • از قبل با پزشک خود مشورت کنید
  • شب قبل از عکاسی بارداری خواب خوبی داشته باشید.

ایده‌های عکاسی بارداری در فضای باز

راه‌های سرگرم‌کننده زیادی برای گنجاندن فضای باز در تصاویر بارداری وجود دارد. مطمئن باشید ترفندهایی برای عکاسی با آب و هوای نامساعد وجود دارد. شاید نحوه افزایش کیفیت عکس توسط آب هوای نامساعد شما را شگفت زده کند.

زمان بندی درست

نور می‌تواند عکس‌های بارداری شما را بسازد یا خراب کند، بنابراین عکاسی بارداری خود را در زمان مناسبی از روز برنامه ریزی کنید. اندکی پس از طلوع یا درست قبل از غروب خورشید را «ساعت طلایی» می‌نامند که عکاسان از آن برای ثبت رنگ‌های طلایی ملایم بهره می‌رند.

از آب و هوای بد هم می‌توانید استفاده کنید

ما متوجه شدیم: زمانی که باران در روز عکاسی بارداری شما شروع به باریدن می‌کند، ناامید نشدن سخت است. اما این عکس شگفت‌انگیز باید به اندازه کافی اثبات کند که هوای بارانی واقعاً می‌تواند به عکس‌های بسیار جادویی زایمان منجر شود.

از گل‌ها استفاده کنید

بارداری می‌تواند به هر زنی احساس الهه بودن بدهد. پیشنهاد ما؟ آن را در آغوش بگیر! چند سالی است که تاج‌های گلدار در صدر فهرست ایده‌های عکاسی بارداری قرار دارند از این ایده ناب استفاده کنید.

یک جفت کفش بچه بردارید

آیا چیزی دوست داشتنی‌تر از کفش‌های بچه گانه کوچک وجود دارد؟ این لوازم را برای ثبت یک عکس زیبا استفاده کنید.

از حیوانات خانگی خود در عکس‌ها استفاده کنید

اگر حیوان خانگی خود را به عنوان اولین نوزاد خود به حساب می‌آورید، چرا آنها را در عکسبرداری زایمان در فضای باز خود قرار نمی‌دهید؟

برو برای کلوزآپ

یک ایده عالی برای عکاسی بارداری زن و شوهر این است که در حین انجام این کار، چند عکس کلوزآپ بگیرید. روی بازوها و دست‌هایتان که در بازوهای همسرتان در هم تنیده شده‌اند و برآمدگی شکم تمرکز کنید.

در مقابل دیوار گرافیتی ژست بگیرید

افراد عکس‌‌‌های زیادی را در مقابل دیوار‌های گرافیکی دارند با یک اسکرول در اینستاگرام آن‌ها را خواهید دید.

یک مکان زیبا پیدا کنید

به دنبال مکان مناسب برای عکاسی زایمان در فضای باز هستید؟ در نظر داشته باشید اگر لباس شما با رنگ‌های فصل همخوانی داشته باشد، امتیاز اضافی می‌گیرد.

ایده‌های عکاسی بارداری در داخل خانه

ایده‌های خلاقانه عکاسی بارداری برای کسانی که ترجیح می‌دهند در خانه بمانند، وجود دارد. از جوانب مثبت عکاسی زایمان در داخل خانه این است که شما لازم نیست نگران آب و هوا، سفر یا بسته‌بندی وسایل برای جلسه خود باشید. به‌علاوه، عکس‌های بارداری در خانه می‌توانند تمام اتاق‌های مورد علاقه‌تان را به نمایش بگذارند و کمک کنند خانواده‌تان را در نقش خود ثبت کنید. در این مطلب ایده‌های عکاسی بارداری در داخل خانه آمده است.

روی کاناپه بخوابید

عکس‌های بارداری می‌توانند فوق‌العاده پر زرق و برق باشند، اما برای احساس صمیمی‌تر، سعی کنید عکس بارداری را روی یک مبل یا تخت راحت تنظیم کنید. یک محیط معمولی و دنج برای عکاسی بارداری خانوادگی می‌تواند برای ثبت آن لحظات احساسی عالی باشد.

از استودیو دوری نکنید

به یاد داشته باشید که عکس‌های حرفه‌ای که در استودیو گرفته می‌شوند. عکس‌های سیاه و سفید با کنتراست بالا که واقعاً ظرافت را افزایش می‌دهند.

از اتاق کودک استفاده کنید

شما تمام زمان و تلاش خود را صرف طراحی یک اتاق کودک زیبا کردید. چرا از این طراحی زیبا عالی برای عکاسی زایمان در خانه خود استفاده نکنید؟

بچه‌های بزرگتر خود را با خود همراه کنید

به هر حال، ما حدس می‌زنیم که شما تنها کسی نیستید که از ملاقات با نوزاد جدید هیجان زده هستید! علاوه بر این، می‌توانید از عکاسی بارداری خود برای ثبت یک پرتره خانوادگی قبل از اینکه تعدادتان زیاد شود، استفاده کنید.

دستتان را روی تابلوی نامه بگیرید

با تابلوها یک عنصر بازیگوش به عکس‌های بارداری خود اضافه کنید! به راحتی می‌توان فهمید که چرا آن‌ها راهی زیبا برای به اشتراک گذاشتن پیام‌های خنده‌دار هستند .شرط می‌بندیم که شما حرف‌های زیادی برای گفتن درمورد بارداری دارید.

عکاسی در آتلیه بارداری

می‌توانید با عکاسی در آتلیه بارداری نیز عکس‌های هیجان انگیز و حرفه‌ای ثبت کنید برای شما در آتلیه امکان عوض کردن لباس، استفاده از پارچه‌های بلند و ژست‌های متفاوت موجود است.آتلیه عکاسی بارداری نوشا با ژست‌ها و لباس‌های بارداری متنوع در انتظار شماست.

عکس‌های واقعی

به یاد داشته باشید، همه عکس‌های بارداری نیازی به ژست ندارند. چه در خانه استراحت کنید یا از خنده خود به خود با همسرتان لذت ببرید، عکس‌های بی‌پرده راهی عالی برای ثبت بارداری شما هستند.

با چشم انداز بازی کنید

به دنبال ایده‌های منحصر به فرد عکاسی بارداری هستید؟ عکاس خود را تشویق کنید تا مقیاس و پرسپکتیو را برای تغییری تازه تجربه کند.

آتلیه عکاسی نوشا با انواع لباس‌های بارداری، عکاسان مجرب و تجهیزات حرفه‌ای آماده عکاسی ازشما عزیزان می‌باشد برای دریافت مشاوره و هماهنگی با شماره 09901717321 تماس بگیرید.