ایده‌های عکاسی از نوزاد

هر پدر و مادری دوست دارند مهم‌ترین لحظات زندگی کودک خود را به شیوه‌ای خلاقانه ثبت کنند. برای ثبت رشد آن‌ها، بسیاری از افراد از انواع ایده‌های عکاسی از نوزاد استفاده می‌کنند که هر کدام از آنها می‌تواند یک عکس هنری خلق کنند در بسیاری از این ایده‌ها نیازی به تجهیزات حرفه‌ای آتلیه‌ای نیست و می‌توان آن‌ها را در خانه هم اجرایی کرد.  اما توجه داشته باشید لباس، نور و موارد مشابه اهمیت به سزایی در کیفیت عکس‌ها دارد. در ادامه به بررسی برترین ایده‌های این مورد می‌پردازیم.

۱. سن کودک را با مداد رنگی روی تخته سیاه بنویسید

یکی از محبوب‌ترین ایده‌های عکاسی از نوزاد برای نمایش سن کودک در عکس، نوشتن آن با مداد رنگی روی تخته سیاه است. می‌توانید این کار را به سرعت انجام دهید و در کمترین زمان عکس‌هایی عالی بگیرید. حتما تخته سیاه و مداد رنگی در اندازه‌های مختلف بخرید. اگر دختر دارید می‌توانید از مداد رنگی صورتی و اگر پسر دارید از مداد رنگی آبی استفاده کنید.

اندازه تخته سیاه مهم نیست. می‌توانید از یک تخته سیاه بزرگ به عنوان پس زمینه استفاده کنید یا یک تخته سیاه کوچک بگیرید که توجه بیننده را از خود نوزاد منحرف نکند. یک متن خنده‌دار روی تخته سیاه بنویسید تا در عکس شما حس مثبت‌تری را ایجاد گند، دقت کنید پس زمینه باید خنثی باشد تا امکان خوانایی متن را بیفزاید.

۲. با استفاده از اسباب بازی‌های مورد علاقه یک نوزاد اعداد ایجاد کنید

یکی از ساده‌ترین ایده‌های عکاسی از نوزاد  برای کسانی که می‌خواهند ماهانه عکس بگیرند این است که اسباب بازی‌ها را طوری بچینند که حروف و اعداد را تشکیل دهند. برای این کار می‌توانید از حروف و اعداد رنگارنگ پلاستیکی استفاده کنید. آنها را بغل سر نوزاد به صورت نیم دایره قرار دهید تا روی صورت او تاکید شود. این به شما امکان می‌دهد ویژگی‌های چهره را نشان دهید و تغییر در حالات چهره را ثبت کنید به علاوه این ایده در آینده یادآور خاطرات زیبای کودک شما خواهدبود.

۳. سن را با استفاده از اعداد و بادکنک‌ها مشخص کنید

اگر کودک شما بیش از حد فعال است و نمی‌توانید آن را برای مدت طولانی در یک وضعیت نگه دارید، سعی کنید از بادکنک عددی استفاده کنید که تقریبا همه مغازه‌های لوازم تولد در انواع مختلف آن را دارند. تنها چیزی که نیاز دارید این است که بادکنکی با شماره‌ای متناسب با سن کودک خود انتخاب کنید و آن را در مکان مناسبی قرار دهید. مطمئن شوید که از بادکنک‌هایی با رنگ‌های متضاد بک گراند خود استفاده کنید تا در پس زمینه خود را نشان دهد. می‌توانید تضاد زیبایی میان ترکیب رنگ بادکنک با لباس کودک‌تان ایجاد کنید.

۴. یک کودک را به بخشی از ترکیب دیجیتال خود تبدیل کنید

در حالی که ممکن است چیدمان اسباب‌بازی‌ها به گونه‌ای که اعداد را تشکیل دهند دشوار باشد، هنوز هم می‌توانید از این ایده برای ثبت عکس‌های خلاقانه‌تر استفاده کنید. نیازی به ایجاد یک فضای ایده آل نیست، کافیست کودک خود را جزئی از ترکیب حروف یا عدد کنید، حتی اگر از نزدیک کامل به نظر نمی‌رسد ممکن است در عکس کلی زیبا به نظر برسد. می‌توانید هر اسباب بازی مورد علاقه کودکتان را بردارید و با آن این کار را بکنید، ایده اصلی این است که کودک خود را بخشی از عدد یا حروف کنید.

موقعیت‌های مختلف را آزمایش کنید تا موقعیتی را انتخاب کنید که به شما در پیام رسانی کمک کند.

۵. ایجاد اعداد با استفاده از نشانه‌های که مطابق با فصل هستند

برای ثبت عکس‌های جذاب و خلاقانه، وسایل مختلفی را که نماد فصل هستند قرار دهید تا اعداد مختلف ایجاد شود. می‌توانید از برخی اشیاء طبیعی که به نماد زمان خاصی از سال تبدیل شده‌اند استفاده کنید. لباس کودک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا لباس کودک در عکاسی بیشترین جلوه را به عکس می‌دهد و باید حتما با المان‌های موجود در صفحه شما هماهنگ باشد.

به عنوان مثال، می‌توانید گل‌ها را به ترتیب مشخص برای نشان دادن یک ماه بچینید یا به جای آن از برگ‌ها و شاخه‌های درختان استفاده کنید. در طول ماه‌های زمستان، ممکن است نتوانید با استفاده از برف عددی ایجاد کنید، اما می‌توانید به جای آن از چند شاخه پنبه‌ای یا خشک استفاده کنید.

۶. از یک نوزاد و اسباب بازی مورد علاقه‌اش عکس بگیرید

این ایده پرکاربرد عکاسی از نوزاد با یک اسباب بازی به شما این امکان را می‌دهد که نشان دهید فرزندتان چگونه بزرگ می‌شود. با استفاده از آن می‌توانید تفاوت را به وضوح نشان دهید. در عکس اول، یک اسباب بازی به اندازه کودک است، در حالی که در عکس آخر، کودک بزرگتر از اسباب‌بازی شده است.

۷. نمایش نوشته‌های آماده در تبلت

اگر مادر و پدری کمال گرا هستید و می‌خواهید عکسی عالی از فرزند خود بگیرید، از تبلت‌هایی با نوشته‌های از پیش چاپ شده برای نمایش سن کودک خود استفاده کنید. در این صورت مطمئن خواهید بود که فونت و اندازه متن ثابت می‌ماند. به این ترتیب می‌توانید یک ترکیب متقارن در کادر ایجاد کنید و عکس‌های ثابتی بگیرید.

۸. از تکه‌های پیتزا برای نمایش سن استفاده کنید

اگر از طرفداران ایده‌های خلاقانه عکس کودک هستید، مطمئناً این عکس را دوست خواهید داشت. پیتزای مورد علاقه خود را سفارش دهید و تعدادی برش مشخص را روی جعبه بگذارید تا نماد سن کودک شما باشد. سپس، کودک خود را روی درب باز جعبه قرار دهید. مطمئن شوید که پیتزا با فلفل نباشد زیرا ممکن است کودک آن را بخورد یا حساسیت برای او ایجاد کند.

۹. برای نمایش مراحل مختلف رشد از یک متر یا خط کش استفاده کنید

یک خط کش ۱ متری بردارید و آن را نزدیک کودک خود قرار دهید، این به شما امکان می‌دهد تا رشد آن را ثبت کنید. برای گرفتن چنین عکس‌هایی باید اطمینان حاصل کنید که کودکتان به پشت دراز می‌کشد، در غیر این صورت، نشان دادن قد او دشوار خواهد بود. برای نشان دادن سن، می‌توانید روی خط‌کش علامت‌هایی بگذارید یا وسایل مختلفی را به شکل حروف روی آن قرار دهید.

۱۰. سن را در یک تقویم بزرگ نشان دهید

برای تحقق  این ایده، باید از یک پتو استفاده کنید. می‌توانید یک پتو با اعداد بخرید یا اعداد را روی پتو بچسپانید. برای تاکید بر یکی از اعداد روی پتو می‌توانید از لوازم مختلف استفاده کنید.

برای نشان دادن زمانی از سال که یک عکس ساخته شده است، می‌توانید یک دایره کوچک نیز دور عدد مربوطه بکشید. فراموش نکنید که جزئیات و لوازم جانبی مختلفی را اضافه کنید تا نشان دهید عکس در چه فصلی گرفته شده است. دقت داشته باشید نورپردازی برای عکاسی از نوزاد شما و نشان دادن این المان‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد.

۱۱. عکاسی با تاج و تخت و مبلمان سایز کودک بکنید

چیزی که این گزینه را از سایر ایده‌های عکاسی از نوزاد متفاوت می‌کند این است که نیازی نیست ماه دقیق را مشخص کنید زیرا وقتی نسخه نهایی عکس خود را بگیرید همه چیز مشخص خواهد شد. برای این عکاسی، به یک پس‌زمینه روشن و مبلمانی در اندازه کودک نیاز دارید. تاج و تخت کوچک در قاب عکاسی زیبا به نظر می‌رسد و علاوه بر این درک میزان رشد کودکتان را آسان‌تر می‌کند.

در خصوص ژست‌های مخصوص این کار هم باید گفت که اگر می‌خواهید در ماه اول از یک نوزاد عکس بگیرید، می‌توانید از انواع ژست‌های عکاسی نوزاد استفاده کنید، یک نوزاد ۱۲ ماهه خودش تصمیم می‌گیرد که چه وضعیتی را در نظر بگیرد.

۱۲. با استفاده از کیک و مقداری شیرینی عدد ایجاد کنید

این یکی از ایده‌خای خلاقانه عکاسی از نوزاد با کیک است و به راحتی قابل اجراست. نیازی به استفاده از وسایل اضافی نیست زیرا می‌توانید با استفاده از پس‌زمینه ملایم با رنگ‌های طبیعی، نورپردازی مناسب به کودک و کیکی با شماره روی آن، عکسی زیبا از کودک خود بگیرید، همچنین می‌توانید کیک را خودتان بپزید یا یک کیک آماده بخرید. هنگام انتخاب لباس کودک و پس زمینه، بهتر است تناژهای روشن را انتخاب کنید. با این حال، عدد روی کیک باید روشن‌تر باشد تا راحت‌تر متوجه آن شوید.

۱۳. گذرا بودن زمان را با استفاده از عقربه‌های ساعت نشان دهید

ساعت‌ها نمادی از گذرا بودن زمان هستند که آنها را برای عکس‌های کودک عالی می‌کند. می‌توانید از دستان آنها برای نمایش سن نوزاد استفاده کنید. برای بهبود عکسبرداری از کودک، ساعت را در پس زمینه قرار دهید و کودک را در مقابل آن، نزدیک به لبه قاب قرار دهید. بهتر است ساعتی با عقربه‌های بزرگ انتخاب کنید تا در عکس‌ها واضح باشد.

۱۴. نقاط عطف رشد کودک را ثبت کنید

با اجرای این ایده می‌توانید عکس‌های جذابی بگیرید و نقاط عطف رشد کودک را ثبت کنید. در هر ماه یک نوزاد مهارت‌های جدیدی را یاد می‌گیرد و حرکات و حالات صورت آن نیز تغییر می‌کند. می‌توانید تغییرات را روی یک رول کاغذ سفید ساده توضیح دهید. کاغذها را در دو طرف سوژه خود بگذارید و فراموش نکنید که تاریخ را روی آن بنویسید. همچنین می‌توانید هر نقطه عطف را با رنگ‌های متناسب با لباس نوزاد ست کنید. این باعث می‌شود عکس شما متعادل به نظر برسد.

۱۵. سن را با استفاده از چاپ روی لباس نشان دهید

این ایده عکس از نوزاد به راحتی قابل اجرا است زیرا فقط باید یک عدد سن کودک را به لباس وصل کنید. ممکن است یک چاپ آماده با جزئیات اضافی یا فقط یک برچسب با یک شماره باشد. در هر سن می‌توانید شماره‌ها را بردارید و شماره‌های جدید را به همان لباس بچسبانید.

نهایتا پینترست را فراموش نکنید با یک سرچ ساده در پینترست شما با تعداد نامحدودی ایده متفاوت و عکس‌های رنگارنگ مواجه خواهید شد.

در این مقاله به بررسی ایده‌های خلاقانه عکاسی از نوزاد پرداخته‌ایم به طور کلی شما می‌توانید این ایده‌ها را در خانه و حتی با تلفن همراه پیاده کنید. برای آموزش عکاسی با تلفن همراه اینجا کلیک کنید.

آتلیه عکاسی نوشا با عکاسان مجرب و تجهیزات حرفه‌ای آماده عکاسی از شما و کودکان عزیز شماست برای هماهنگی و مشاوره با شماره 09901717321 تماس بگیرید.