بهترین زمان عکاسی از نوزاد

 

عکاسی از نوزاد

از بهترین لذت هایی که می توان آن را در زندگی تجربه کرد، لحظه خاص پدر و مادر شدن است. تا قبل از وقوع این لحظه تصورش هم نمی توان کرد که چه قدر این موقعیت می تواند لذت بخش بوده و امید تازه ای به زندگی اضافه کند.
همه افراد بعد از به دنیا آمدن فرزندشان، سعی بر این دارند که لحظه به لحظه بزرگ شدن فرزندشان را با تصاویر و فیلم ها ثبت کنند. از زمان نوزادی تا خردسالی و …

اما بدترین کاری که می توانید برای خاطرات خود انجام دهید؛ ثبت تصاویر در حالتی است که هر لحظه امکان از بین رفتن آن ممکن است.

برای مثال خیلی از افراد صرفا با تلفن همراه شخصی از نوزاد خود بعد از به دنیا آمدن عکس گرفته و آن را در گالری و یا صفحات مجازی خود نگهداری می کنند. در حالی که امکان به سرقت رفتن موبایل، پاک شدن عکس ها از گالری و یا دسترسی محدود شده به صفحات مجازی بسیار زیاد است. آن هم در جامعه امروزی !!

از طرف دیگر…..

عکس هایی که به صورت عادی از نوزاد به ثبت می رسد، نه تنها رنگ و لعاب به خصوصی ندارند، بلکه نمی توان از آن ها به عنوان آلبوم و قاب عکس استفاده کرد.

پس بهتر است چه کاری را انجام دهیم؟

 

 

چاپ عکس نوزادان

شاید بتوان گفت برخلاف همه چیز، در مورد عکس بهتر است نسخه فیزیکی آن را به همراه داشته باشیم. تا هم بتوانیم در اتاق خواب، بخش های مختلف منزل و آلبوم ها از آن استفاده کنیم، و هم نگرانی بابت از بین رفتن آن ها وجود نداشته باشد.

به همین علت عکاسی از نوزاد بهترین کاری است که می توانید برای ثبت خاطرات خود انجام دهیم تا بعدا احساس پشیمانی نکنید….

تیم نوشا استودیو متشکل از دختران و پسران هنرمند و متخصص است که سعی دارند یکی از قشنگ‌ترین قصه‌ها که تولد و رشد یک نوزاد و کودک هست را به قشنگ‌ترین و هنرمندانه‌ترین شکل ممکن به تصویر بکشند.

بنابراین شما مادر و پدر عزیز می توانید در مراحل مختلف از بارداری و لحظه تولد در بیمارستان تا مراحل رشد کودک روی تیم نوشا حساب کنید تا ما با کمک شما بهترین و ماندگارترین لحظات را کنار یک دیگر رقم زده و به تصویر بکشیم.

چگونه و چه زمانی عکس‌های نوزاد را تهیه کنم؟

اگر انتخاب شما عکاسی حرفه‌ای توسط عکاس است باید جلسه‌ای را برای عکاسی از کودک‌تان  تنظیم کنید. با عکاس خود در مورد نوع وسایل و تجهیزاتی که می‌خواهید خریداری کنید صحبت کنید. چند ایده برای عکاسی مد نظر داشته باشید و با عکاس خود آن را به اشتراک بگذارید ، کلید یک عکاسی جذاب ژست‌ها و ایده‌های عکاسی است که عکس‌های شما را متمایز  خواهد کرد. برای ایده‌ها عکاسی نوزاد اینجا کلیک کنید. در مجموع سه تا چهار لباس کاملاً متفاوت را برای نوزاد خود آماده کنید.

منظور از لباس موارد بسیار اولیه مثل قنداق، هدبند و گل سر است و نه چیزی فراتر از آن که نیاز به خرید آن باشد. یک هدبند و قنداق با طرحی جذاب کافی است تا ژست‌های متفاوت نوزاد را ببینید. عکاسی ممکن است بین 2 تا 3 ساعت طول بکشد پس برای غذا دادن به نوزاد خود آماده باشید. در فاصله‌ای که به نوزاد غذا می‌دهید عکاس می‌تواند موقعیت‌های مختلف مورد نظرش را برای عکاسی آماده کند.

خواباندن نوزاد قبل از عکاسی

یکی از مواردی که در مرحله عکاسی از نوزاد و فیلم برداری آن می تواند فرایند کار را دشوار کند، گریه کردن نوزاد و نخوابیدن او است. به حدی که اگر نیازات او برطرف نشود، نمی توان هیچ گونه فعالیتی را انجام داد.

در ادامه عللی را بیان می کنیم که نوزاد به خاطر آن موارد گریه کرده و او را کلافه میکند.

علت گریه نوزاد در هنگام عکاسی

 

 • گرسنگی یکی از مواردی است که اگر نوزاد درگیرش باشد، کلافه شده و گریه می کند. چرا که نوزادان زودتر از حالت طبیعی گرسنه شده و نیاز به شیر پیدا می کنند. به همین علت سعی کنید نوزاد خود را سیر نگه دارید تا از گریه کردن او اجتناب کنید.
 • گاهی نوزاد شما به علت نیاز عاطفی بی قراری می کند. پس در این زمان بهتر است او را در آغوش گرفته و با او ارتباط پوستی برقرار کنید.
 • دمای محیط از عوامل مهم دیگری است که می تواند گریه دلبندتان را در بیاورد. به همین علت سعی کنید دما را برای نوزادتان در زمان عکاسی متعادل نگه دارید و محیط را گرم و یا سرد نکنید.
 • سر و صدای زیاد و نزدیکی بیش از حد افراد مختلف به نوزاد، می تواند او را ترسانده و باعث گریه اش بشود. به همین علت سعی کنید در زمان عکاسی، محیط را آرام و کودک را از افراد مختلف دور نگه دارید.

اگر کودک بیش از دو هفته سن داشته باشد چطور؟

البته زندگی بالا و پایین‌های زیادی دارد و همه چیز همیشه مطابق برنامه ریزی پیش نمی‌رود. برخی از نوزادان نیاز به مراقبت بیشتری در بیمارستان دارند و دیرتر از حد انتظار به خانه می‌آیند. جای نگرانی نیست! جشن استقبال از کودکتان در خانه بدون توجه به سن کودکتان ارزشمند خواهد بود.زیبایی عکاسی از نوزاد در متن اتفاقات زندگی، اهمیت مستندسازی لحظات زندگی است که داستان نوزاد شما را روایت می‌کند. یک عکاس باتجربه نوزاد از قبل می‌داند که چگونه با این کار کنار بیاید. تنها ۵ درصد از نوزادان در موعد مقرر به دنیا می‌آیند. یک نوزاد سالم و کامل می‌تواند در هر زمانی در طول یک بازه زمانی ۵ هفته ای متولد شود.

هنگامی‌که عکاسی نوزاد خود را رزرو می‌کنید، بر اساس تاریخ مقرر خود، یک مکان در تقویم آنها رزرو می‌کنید. جلسه واقعی تا پس از تولد نوزاد برنامه ریزی نمی‌شود و این امر مستلزم انعطاف پذیری از جانب عکاس است. این یکی از دلایلی است که باید از قبل برای عکاسی نوزاد خود رزرو انجام دهید.

 

بهترین زمان روز برای عکاسی از نوزاد چه زمانی است؟

در بندهای ابتدایی به بهترین زمان برای عکاسی نوزاد اشاره کردیم، زمانی که عکاستان پیشنهاد می‌کند عکس‌های جدیدی از نوزاد بگیرید با او مشورت کنید و نظرات خود را ارائه دهید. برخی از خانواده‌ها انتخاب می‌کنند که عکاس به محل سکونت آنها بیاید و بعضی از خانواده‌ها نوزاد را به آتلیه می‌برند تا در فضای هنری قرار بگیرد . شما باید موقعیت خانه خود را بررسی کنید و هر زمان نور خوبی دریافت کردید، شروع به عکاسی از نوزاد  کنید. از همه وسایل مانند سطل‌ها و پس زمینه‌های مختلف خانه خود استفاده کنید، در نتیجه زیباترین نتیجه را خواهید گرفت.

در نظر بگیرید اگر می‌خواهید عکاسی در خانه انجام دهید باید بعد از عکاسی کثیف‌کاری‌های رخ داده را بشویید تا به حالت قبل برگردد، اما رفتن به آتلیه برای شما ساده‌تر بوده و می‌توانید به راحتی در آنجا عکس‌های مورد نظر خود را بگیرید.عکاس شما می‌داند نور استدیو را چگونه تنظیم کند تا بهترین خروجی را برای عکاسی از نوزاد شما تجربه کند، با این حال بهترین زمان عکاسی نوزاد در خانه و با نور آفتاب اوایل تا اواسط صبح ست.

خدمات آتلیه عکاسی نوزاد

به طور کل آتلیه ای که دایره فعالیت کاملی را به مشتریان ارائه می دهد، خدماتش شامل موارد ذیل است :

 • آتلیه عکاسی نوزاد
 • عکاسی از کودکان نوپا
 • عکاسی از خردسالان و کودکان
 • عکاسی از کودکان مدرسه ای
 • عکاسی از مادران باردار
 • عکاسی از نوجوانان
 • عکاسی از خانواده

 

چگونه بهترین آتلیه عکاسی را پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن بهترین آتلیه عکاسی چند مورد را می توان لحاظ کرد که اگر مجموعه ای این موارد را به خوبی رعایت کند، می توان آن را جزء بهترین آتلیه عکاسی در تهران لحاظ کرد.

در ادامه این موارد را بررسی خواهیم کرد. توجه داشته باشید که این موارد اهمیت بسیار زیادی دارند چرا که می توانند شما را از ضرر و زیان های احتمالی حفظ کنند.

 

ایجاد حس امنیت در عکاسی نوزاد

اولین موردی که آتلیه عکاسی نوزاد را در دسته بهترین ها قرار میدهد، نشان دادن حس امنیت و محبت بین خانواده و نوزاد است.

عکاس آتلیه در کنار حرفه ای بودن در عکاسی، باید صمیمیت را طوری برقرار کند که هم نوزاد و هم خانواده کاملا حس راحتی کرده و حس و حالی واقعیشان را بتوان در چهره آن ها مشاهده کرد

این مورد باعث می شود تا عکس ها جلوه صمیمانه تری داشته و به زیبایی بیش تر عکس افزوده شود.

 

آرامش خانواده و نوزاد

آرامش در آتلیه عکاسی نوزاد می تواند تعاریف متفاوتی را داشته باشد. یکی از این موارد مطلوب بودن هوا و نور است.

در هنگام عکاسی اگر دمای اتاق مناسب نباشد، هم میتواند خستگی و بی حوصلگی پدر و مادر را به همراه داشته و هم گریه نوزاد را در بیاورد. که در هر دو صورت زیبایی و طبیعی بودن عکس ها به کلی خراب خواهد شد. و به سختی می توان نوزاد را برای ادامه عکاسی آرام کرد.

به همین علت بهترین آتلیه نوزاد، آتلیه ای است که میزان نوردهی و گردش هوای آن بسیار مناسب هم برای نوزاد و هم برای پدر و مادر باشد.

امنیت عکس ها در آتلیه

یکی از مهم ترین مواردی که برای هر فردی حساس بوده و در انتخاب آتلیه عکاسی نوزاد، دودل می شود؛ امنیت عکس ها در آتلیه است.

چرا که بسیاری از آتلیه ها بدون اجازه از صاحب عکس، از کارهای تهیه شده به عنوان نمونه کار استفاده کرده و در نهایت این عکس ها به نحوی در فضای مجازی منتشر می شود.

به همین علت پیشنهاد می شود همان اول کار این مورد را با آتلیه در میان بگذارید تا در صورت عدم رضایتتان، از عکس ها به عنوان نمونه کار در فضای مجازی استفاده نشود.

 

زمان عکس نوزاد با والدین

سعی کنید عکس‌های کم‌تری با کودک بندازید تا زیبایی کودک برجسته‌تر باشد.  اگر آمادگی حضور در مقابل دوربین را ندارید، اشکالی ندارد می‌توانید فقط از دستان خود برای چند عکس استفاده کنید. این یک راه عالی برای یادآوری اندازه کوچک نوزاد است!در مجموع بهتر است جلسه عکاسی از نوزاد خود را از قبل رزرو کنید. زود رزرو کردن اشتباه است، اما اگر خیلی دیر رزرو کنید،  احتمالی وجود دارد که زمان خوبی برای عکاسی نباشد. به محض اینکه از بیمارستان به خانه رسیدید، عکاس خود را در جریان بگذارید تا بتواند برنامه‌ریزی کند.

عکاسی از ۱ تا ۲ ماهگی نوزاد

کودک شما هنوز یک نوزاد است و قیافه او کمی‌ شکل گرفته است. برخی از خانواده‌ها نیز این ماه را برای عکاسی از نوزاد انتخاب می‌کنند. آن‌ها می‌خواهند این سن از کودک خود را ثبت کنند.

مهم این است که نوزاد با آرامش کامل به آتلیه عکاسی برده شود تا بتوان بهترین عکس‌ها را از او گرفت. در نظر داشته باشید برای رسیدن به زمان آتلیه موعد عمل به دنیا آمدن نوزاد را تغییر ندهید، هر آتلیه عکاسی این امکان را دارد که زمان‌بندی عکاسی از نوزاد شما را تا حدودی جابه‌جا کند و این امری متداول است.

چه زمانی برنامه ریزی برای عکاسی از نوزاد خود را شروع کنیم؟

شما می‌توانید به محض شروع سه ماهه دوم بارداری خود به آتلیه مراجعه کنید. با توجه به اینکه عکاسی از نوزادان همیشه شلوغ است، باید از چند روز قبل اقدام به رزرو آتلیه کنید . پس این کار را به آخرین لحظه عکاسی موکول نکنید چون ممکن است زمان طلایی نوزاد شما بگذرد.شما خیلی چیزهای دیگر را در ذهن خود دارید که پس از تولد نوزادتان نمی‌توانید به این مسائل فکر کنید. لطفاً فراموش نکنید و از مستندسازی ارزشمندترین خاطرات خود غافل نشوید یا به قیمت کمتری اکتفا نکنید. شما سزاوار این هستید که عکس‌های زیبایی از این فرصت طلایی در زندگی نوزاد خود داشته باشید!

عکاسی از نوزاد در آتلیه نوشا استودیو

ثبت خاطرات همیشه لذت بخش است. همه ما هنگامی که اتفاقات جدید و خوش آیندی را تجربه می کنیم، تمایل داریم آن لحظات را ثبت کنیم تا بعد ها با نگاه کردن به آن عکس ها و فیلم ها همان حس خوب دفعه اول در ما شکل بگیرد و با مرور خاطرات خود، حس مثبتی را القا کنیم.

یکی از همین اتفاقات خوش آیند بچه دار شدن است. هنگامی که هر فردی پدر و مادر می شود تمامی روز های بزرگ شدن فرزندش برای او لذت بخش است علی الخصوص سن کودکی فرزند. چرا که روز های طی شده دیگر برنمی گردند.

به همین علت مهم ترین کار برای هر پدر و مادری ثبت خاطرات کودکی و روند بزرگ شدن فرزندش است. این مورد نه تنها در آینده خاطرات را رقم میزند، بلکه باعث خوشحالی فرزند در بزرگسالی نیز می شود چرا که هویت او در زمان های کودکی تا بزرگسالی حفظ شده است و به نوعی ثبت این لحظات شخصیت کلی او را شکل داده است.

آتلیه عکاسی نوزاد نوشا استودیو به عنوان بهترین آتلیه عکاسی در نظر مخاطبان، همواره علاوه بر حفظ حریم خصوصی شما سعی بر این دارند تا بهترین لحظات را از زندگی شما ثبت کرده و در نهایت موجب رضایت شما شوند.

لازم به ذکر است که کلیه ادیت های عکس و تحویل نهایی به شما توسط کادر حرفه ای و مجرب خانم انجام میشود. برای دریافت مشاوره و هماهنگی با شماره 09901717321 تماس بگیرید.

تک تک لحظاتتان پر از خنده و شادی…