همه چیز راجع به لوکیشن عکاسی کودک

 لوکیشن عکاسی کودک

کار یک عکاس کودک این است که از حالات، ظاهر و زیبایی یک او در روزهای اول زندگی‌اش عکس بگیرد. والدین اغلب از این عکس‌ها استفاده می‌کنند تا ظاهر فرزندانشان را در این دوره به خاطر بیاورند زیرا کودکان خیلی سریع تغییر می‌کنند. برخی عکس‌ها را از کودک خود ممکن است در خانه با خواهر و برادر بزرگ‌تر بگیرید. اما گاهی برای بهتر شدن کیفیت عکس‌ها باید از لوکیشن‌های خاص و کارهایی از جمله قرار دادن آن‌ها بر روی پایه‌ها، پتوهای نرم و گرفتن عکس از جنبه‌های خاص به‌صورت جداگانه است. به عنوان مثال، اکثر والدین گرفتن عکس از پاهای کودک یا دست او دور انگشت یک بزرگسال را دوست دارند و این مورد را در لوکیشن‌های مختلف عکاسی از کودک استفاده می‌کنند اما فراموش نکنید عواملی دیگری از جمله لباسی که برای عکاسی کودک انتخاب می‌کنید یا ژست‌های عکاسی اهمیت به سزایی در رضایت شما از نتیجه نهایی دارد.

عکاسی کودک در چه لوکیشنی انجام می‌شود؟

بسیاری از عکاسان در لوکیشن یک استودیو کار می‌کنند تا بتوانند از پس زمینه‌های مختلف استفاده کنند. البته گاهی هم ترجیح آن‌ها لوکیشن طبیعت و فضای باز است؛ برخی هر دو لوکیشن را پیشنهاد می‌دهند. قیمت‌های عکاسی بین عکاسان متفاوت است، اما عکس‌های لوکیشن طبیعت اغلب گران‌تر از پیشنهادات استودیویی هستند.

ابزارهای مخصوص لوکیشن عکاسی کودک

در بسیاری از موارد، عکاس نوزاد در عکاسی بارداری و کودکی نیز تخصص دارد. مادران ممکن است در دوران بارداری عکس بگیرند و به دنبال آن عکس‌هایی از نوزاد و عکس‌هایی در فواصل زمانی مشخص در طول سال اول تولد فرزندشان از او بگیرند. خواهر و برادرهای بزرگتر نیز ممکن است در عکاسی، چه در دوران بارداری و چه پس از تولد در لوکیشن‌های عکاسی کودک، شرکت کنند. همچنین ممکن است کودک با هر دو والدین تصویر شود.

اکثر عکاسان در کار خود از لوازم جانبی مخصوص کودک زیباسازی جلوه‌های لوکیشن عکاسی کودک استفاده می‌کنند. برای عکاسی از نوزادان، اینها اغلب شامل خرس عروسکی، کمان، سبد، پتو و هر موردی است که والدین ممکن است درخواست کنند. گفتنی است که بر اساس تم استودیو ممکن است از ابزارهای دیگر هم استفاده شود. به عنوان مثال، برخی از عکاسان بال‌های فرشته را روی نوزاد قرار می‌دهند یا یک کمان پشت او می‌گذارند تا نشان دهد که او یک هدیه است.

نحوه عکسبرداری در لوکیشن‌های عکس برای کودک

انجام عکاسی کودک اغلب می‌تواند برای عکاسان دلهره آور باشد. تصمیمات بی پایانی وجود دارد، از انتخاب یک مفهوم تا انتخاب بهترین لوکیشن و تجهیزاتی که لازم است برای عکاسی از  کودک  استفاده کنیم. البته یک عکاس نوزاد نیز ممکن است خدمات بیشتری را هم برای مشتریان خود ارائه دهد. این موارد اغلب شامل چاپ و کادربندی عکس‌ها می‌شود. والدین تازه وارد اغلب برای سهولت در کار و اطمینان از کیفیت این امر را به عکاسان واگذار می‌کنند.

 لوکیشن عکاسی کودک

 

لوکیشن فضای باز برای عکاسی از کودک

همانطور که پیش‌تر گفتیم ترجیح بسیاری از والدین عکاسی از کودک در لوکیشن فضای باز است. با توجه به بی‌نهایت بودن لوکیشن‌های طبیعی، می‌توان انواع ژست‌های عکاسی کودک در فضای باز را تجربه کرد تا به بهترین و باکیفیت‌ترین عکس‌های ممکن دست پیدا کرد. پارک‌ها یک مکان فضای باز با وسعت زیاد است که برای گردهمایی‌های کوچک و صمیمی، مهمانی‌های دوستانه بچه‌ها و رویدادها ایده آل است. گاهی اوقات تنها چیزی که برای یک جلسه عکاسی افسانه‌ای نیاز دارید یک روز زیبا، یک پتوی رنگارنگ روی چمن و چند اسباب بازی مورد علاقه کودک برای رسیدن به ایده‌های عکاسی در لوکیشن فضای باز کودک است.

این مکان‌ها همچنین دارای فضای درست کردن غذا، چادر زدن و میز پیک نیک است که می‌توانید از این امکانات هم استفاده کنید، زیرا هنگام عکاسی در فضای باز از کودک، ترکیب کار و بازی همیشه خروجی مناسبی را به همراه دارد.

 لوکیشن عکاسی کودک

لوکیشن مهدکودک برای عکاسی کودکان

گاهی اوقات می‌توان در بعضی از مهدکودک‌های مخصوص کودکان لوکیشنی را رزرو کرد که به همراه کودک‌تان به آنجا روید و عکس‌های خاصی را تجربه کنید. لوکیشن مهدکودک یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای عکاسی از کودکان بوده که انتخاب بسیاری از والدین است.

بهترین روش این است که کودک را در وسط مهدکودک قرار دهید و عکس بگیرید. برای اجرای چنین ایده‌هایی در مهدکودک، به لوازم التحریر، مواد آموزشی و وسایل مرتبط کودکانه نیاز خواهد بود.

لوکیشن خانه برای عکاسی از کودک

خانه شما می‌تواند پس زمینه‌ای عالی برای عکاسی شما باشد. جلسات خانوادگی در خانه جلسات مورد نظر برای گرفتن عکس هستند که می‌توانند ایده‌ای عالی برای گرفتن عکس از کودک در میان گفتمان اعضا باشد. ژست‌های کودک در این فضا می‌تواند منجر به خلق عکس‌های کم‌نظیر شود که تا به حال نداشته است.

آشپزخانه ای که با بچه‌هایتان در آن آشپزی می‌کنید یا اتاق بچه‌هایی که آنها را در آنجا به خواب می‌روند ایده‌های دیگری هستند که خروجی بی‌نظیری را برای لوکیشن عکاسی کودک در خانه رقم می‌زنند. سینکی که فرزند شما اولین حمام خود را در آن انجام داد یا اتاق خوابی که شما در آن دراز کشیدید و فرزند خود را در آغوش گرفتید هم از دیگر ایده‌های جداب عکاسی در خانه است. به همین دلیل است که هیچ چیز خاص تر از این نیست که عکس خانوادگی خود را در خانه خود و با فرزندان خود داشته باشید.

 لوکیشن عکاسی کودک

آتلیه عکاسی نوشا استودیو؛ بهترین لوکیشن عکس از کودک

یکی از لوکیشن‌های مناسب برای کودکان عکاسی در آتلیه است زیرا می‌توان با دکورهای مختلف عکس‌های متفاوتی از آن‌ها ثبت نمود آتلیه عکاسی نوشا ابزارها و امکانات مختلفی را برای کودکان فراهم می‌کند تا خاطره‌ای فراموش نشدنی را تجربه کنید. این استودیو عکاسی از به روز ترین دوربین‌ها و تجهیزات عکاسی استفاده می‌کند تا خروجی قابل توجهی را برای شما خلق کند. همچنین با توجه به استاندارد بودن تجهیزات برای کودکان مشکلی برای کودک شما به وجود نمی‌آید و به راحتی با کیفیت‌ترین عکس‌های لازم را می‌گیرید. لوکیشن عکاسی کودک

 

چند مثال دیگر

1.لوکیشن عکاسی شما می‌تواند یک زمین باز، پارک طبیعی، یا یک مکان روشن باشد که در پس زمینه آن ساختمان‌ها و افراد حضور و فعالیت چندانی وجود ندارد.

2.طبیعت:می‌توانید پارکی با علف‌های سبز زیاد و درختان بلند لوکیشن عکاسی شما باشد و حس طبیعی‌تری به عکس‌ها بدهید.

3. ساحل: می‌توانید ساحل را به عنوان مکان عکاسی پیشنهاد دهید. صبح رنگ آبی و صورتی بیشتری به تصویر شما می‌بخشد، در حالی که در هنگام غروب آفتاب، نور طلایی زیبا را خواهید دید. اطمینان حاصل کنید که هر دو گزینه را تحلیل کنید تا بتوانید زمان مناسبی را برای ظاهر و احساسی که آن‌ها تجسم می‌کنند انتخاب کنید.

 برای عکاسی در آتلیه نوشا می‌توانید عکس‌های خود را چاپ کنید و روز‌های رنگارنگ فرزند خود را ثبت کنید.

آتلیه عکاسی نوشا با عکاسان مجرب و تجهیزات حرفه‌ای آماده عکاسی از شما و کودکان عزیزتان است. برای دریافت مشاوره و هماهنگی با شماره 09901717321 تماس بگیرید.