برای عکاسی کودک چه لباسی مناسب است؟

سوال بزرگی که بسیاری از والدین هنگام آماده کردن فرزندان خود برای عکاسی دارند این است که چه لباسی مناسب فرزندانشان است این که چه لباسی مناسب کودک شمالست به طور کلی به سلیقه شما بستگی دارد اما در این مقاله به بررسی نکاتی می‌پردازیم که به شما در انتخاب لباس برای مودک‌تان کمک خواهد کرد. بسیاری از این موارد به آنچه می‌خواهید از عکاسی به دست آورید بستگی دارد از خود این سوال را بپرسید آیا به دنبال عکس‌هایی هستید که کمی با زندگی عادی شما متفاوت است یا ترجیح می‌دهید فرزندان‌تان را آنطور که هستند ثبت کنید پاسخ به این سوال دامنه انتخابی شما را محدودتر می‌کند. برای ثبت یک عکس خوب عوامل‌ متععدی علاوه بر لباس دخیل می‌باشند نورپردازی، ایده‌های عکاسی هر دو از عوامل تاثیرگذار برای ثبت یک عکس خوب به حساب می‌آیند. برای مطالعه بیش‌تر درباره این دو عانل روی آن‌ها کلیک کنید.

لباس مناسب عکاسی کودک

یک چیز مسلم است، لباسی که فرزندان شما می‌پوشند بر نتیجه عکس‌ها تأثیرگذار است، بنابراین ارزش این را دارد تا با دقت وقت بگذارید تا با دیدن محصول نهایی پشیمان نشوید.

به عنوان یک قاعده کلی اگر عکاسی شما در استودیو و با نورپرداری استودیویی می‌باشد انجام می‌پذیرد از لباس‌های ساده با طرح‌های حیوانات، هواپیما و مواردی از این قبیل استفاده کنید. هماهنگ کردن لباس‌ها یا رنگ‌هایی که به خوبی با هم کار می‌کنند می‌توانند در تصویر نهایی خوب به نظر برسند.به همین ترتیب، اگر به دنبال عکس‌های امروزی و مد روز هستید، تضاد رنگ‌ها نیز می‌تواند کارساز باشد. این ایده‌ها را با عکاس خود در میان بگذارید تا او ایده‌های بیشتری را برای عکس‌هایی عالی شما پیشنهاد دهد.

اگر عکاسی در فضای باز باشد، هر چیزی که به ظاهر و حس مکان طبیعی باشد، خوب خواهد بود. به عنوان مثال، اگر عکاسی شما در یک پارک است و هدف آن گرفتن عکس‌های خانوادگی سرگرم کننده است، هر چیزی که راحت و مناسب است را بپوشید مثل یک تی‌شرت و شلوارک یا یک پیراهن ساده و راحت ، حتی وسایلی مانند بادبادک یا توپ فوتبال به همراه داشته باشید.

در ادامه این متن مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید و ایده‌هایی برای کمک به شما در برنامه‌ریزی لباس‌های عکاسی وجود دارد.

لباس سفید بپوشید

یکی از ایده‌های مناسب برای لباس کودک در عکاسی، لباس‌های تمام سفید است. به‌ویژه در عکاسی استودیویی، انتخاب‌های محبوبی برای نوزادان و کودکان هستند، زیرا تمام توجه را به صورت آن‌ها معطوف می‌کند و رنگ سفید آن ظاهر تمیز، شفاف و طبیعی را به کودکان القا می‌کند.

 

رنگ بپاشید

اغلب توصیه می‌شود برای عکاسی پرتره از لباس‌های دارای لوگوها، راه راه‌های پر رنگ و چهارخانه دوری کنید؛ البته اگر لوکیشن به درستی انتخاب شود لباس‌های رنگ جیغ نیز عالی خواهند بود زیرا  رنگ‌های جیغ می‌توانند راهی عالی برای جذب انرژی و هیجان کودکان خردسال باشند.به طور کلی سادگی بهترین گزینه است می‌توانید از سارافون‌های ساده، پاستلی یا گلدار برای دختران، شلوارهای رنگ خاکی و پیراهن‌های رنگ‌پریده برای پسران استفاده کنید.

معمولا چه می‌پوشند؟

اگر انتخاب یک پیراهن سفید یا تاپ روشن برای شما ساختگی به نظر می‌رسد، شاید بهترین گزینه انتخاب چیزی باشد که معمولاً می‌پوشند. یکی از مزیت‌های بزرگ این است که این تئوری به کودک شما کمک می‌کند تا برای عکاسی آرام‌تر باشد که بدون در نظر گرفتن سن بخش مهمی از گرفتن عکس‌های خوب از هر فردی است همچنین می‌تواند، در سال‌های آینده یادآور بهتری باشد از اینکه در دوران کودکی چگونه بوده‌اند.

اکسسوری‌ آن لباس ها

اکسسوری‌های دخترانه مانند کش مو، گیره یا کلاه در صورت انتخاب مناسب می‌توانند لباس را برجسته کنند. لوازم جانبی نیز می‌توانند مکمل خوبی باشند، بنابراین کتاب، حیوان عروسکی یا اسباب بازی مورد علاقه فرزندتان را به همراه داشته باشید.

لباس مناسب عکاسی کودک

ست کنید

اگر بیش از یک فرزند دارید، بهتر است سعی کنید تا حدی هماهنگی در تن و استایل بین لباس‌هایشان داشته باشید. اگر فردی لباسی پر از رنگ و طرح بپوشد در حالی که دیگری یک تی شرت سفید به تن دارد، ترکیب مناسبی را نخواهند ساخت. این به این معنا نیست که از لباس‌های یک رنگ برای برای هر دو فرزند خود استفاده کنید ولی برای یک ترکیب رنگی مناسب برنامه ریزی کنید.

پینترست را فراموش نکنید

پینترست معدن ایده‌هاست. با یک سرچ ساده می‌توانید به یک منبع بی‌نهایت اید‌ه‌ها متصل شوید و با مشاهده عکس‌‌ها ایده‌ها را استخراج و با عکاس خود مطرح کنید.

قدرت گل

چه در موهایشان باشد و چه روی لباسشان یا حتی در دستانشان، گل ظاهری ظریف، دلنشین و زیبا به کودک شما می‌افزاید. گل انتخابیست که برای همه مناسب است. به یاد داشته باشید رنگ گل را لباس آن‌ها ست کنید.

تیم ورزشی مورد علاقه

کودک خود را به رنگ‌ها یا لباس تیم ورزشی مورد علاقه اش بپوشانید. با این کار شوق و لذت او برای عکاسی چندین برابر خواهد شد و عکس‌های جالبی نیز ثبت خواهید کرد. اجازه دهید ههنگام پوشیدن لباس تیم مورد علاقه‌اش بازی کند و در حین بازی از او عکس بگیرید.

لباس مناسب عکاسی کودک

لباس های سر هم

آن‌ها را با اکسسوری‌ها و کفش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های معمولی با یک تیشرت یا کفش ورزشی بپوشانید این  ترکیب، ترکیبی زیبا خواهد ساخت.

کفش ورزشی

کفش‌های کتانی راحت و شیک هستند و با همه چیز از لباس گرفته تا شلوار جین مناسب برای کودک به حساب می‌آید!

عینک آفتابی

عینک آفتابی را اضافه کنید و با سبک‌ها و رنگ‌های مختلف آن را آزمایش کنید.عکس‌های جالبی از این ژست استخراج خواهید کرد.

کلاه

کلاه اکسسوری مناسبی برای قاب کردن صورت کودک شما و تکمیل ظاهر اوست.می‌توانید از کلاه برای زیباسازی عکس‌ها استفاده کنید.

آتلیه عکاسی نوشا با عکاسان مجرب و تجهیزات حرفه‌ای آماده عکاسی از شما و کودکان عزیزتان است برای دریافت مشاوره و هماهنگی با شماره 09901717321 تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلم آموزشی انتخاب عکس

فیلم آموزشی انتخاب عکس