عکاسی در فضای باز

اگر قصد دارید برای عکاسی خود، برنامه‌ریزی کنید، باید چند نکته را در نظر داشته باشید. یکی از مهم‌ترین این نکات، در نظر گرفتن مکان مناسب برای عکاسی است. بسیاری از افراد علاقه‌مند به هنر عکاسی، تمایل دارند از سوژه‌های مورد نظر خود در فضای باز عکس بگیرند، برای عکاسی در فضای باز به دوربین خاصی نیاز ندارید کافیست با گوشی تلفن همراه و تنظیمات مناسب عکاسی کنید برای آموزش نکات عکاسی با گوشی تلفن همراه اینجا کلیک کنید . به‌ ویژه در فصل بهار که فضای طبیعت، زیبایی‌های منحصر به‌ فردی دارد. در این مطلب به بررسی ایده‌ های خلاقانه‌ عکاسی در فضای باز می‌پردازیم.

ایده‌ های عکاسی در فضای باز

برخی از این افراد به‌ دنبال یافتن ایده‌های خلاقانه‌ عکاسی در فضای باز هستند تا حال و هوای مناسبی به عکس‌ها و تصاویر خود بدهند و آن‌ها را جذاب‌تر سازند.

در چنین شرایطی، درختانی که شکوفه زده‌اند، برگ‌های سبز، گل‌ها و… بهترین سوژه‌ها برای عکاسی هستند. مکان مناسب عکاسی در فضای باز می‌تواند داخل یک شهر و اطراف آن و یا جایی خارج از شهر باشد.

هر کدام از این مکان‌ها، جذابیت‌های خاص خود را برای عکاسی دارند. در این مقاله قصد داریم برخی از ایده‌های خلاقانه عکاسی در فضای باز را مرور کنیم.

عکاسی از گل‌ها و گیاهان

عکاسی از گل‌ها و گیاهان، یکی از مناسب‌ترین ایده‌ها برای عکاسی در فضای باز و به‌ ویژه در فصل بهار است. در این فصل می‌توانید از درختان تازه شکوفه زده و یا گل‌هایی که به‌تازگی روییده‌اند، عکس بگیرید و یا به‌ دنبال یافتن درختانی باشید که به‌ تازگی جوانه زده‌اند.

بسیاری از عکاسان در چنین شرایطی، از بازی‌های کودکان در چمن و فضای سبز محیط عکاسی می‌کنند و یا سعی می‌کنند از لذت بردن مردم از محیط پیرامون خود عکس بگیرند.

ایده‌ های خلاقانه‌ عکاسی در فضای باز

 

عکاسی در فضای باز مانند خورشید و آسمان

یکی از مهم‌ترین امکاناتی که در هنگام عکاسی در فضای باز، وجود دارد، آسمان، خورشید و زیبایی‌های آن است. بنابراین شما نیز می‌توانید از این امکانات به بهترین نحو ممکن استفاده کرده، ایده‌های خلاقانه‌ عکاسی در فضای باز را ایجاد کنید. برای نمونه در صورتی‌ که در مکانی آفتابی به سر می‌برید، می‌توانید از نور خورشید استفاده کرده، عکس‌های باکیفیتی در فضای باز تهیه کنید.

در این‌ صورت حتی می‌توانید در هواهای نیمه‌ابری نیز لذت عکاسی از آسمان را تجربه کنید. بسیاری از عکاسان به‌ ویژه عکاسان مبتدی، به دلیل ابری شدن هوا، عکاسی را تعطیل می‌کنند. در حالیکه ابری شدن هوا، خود یک ایده‌ بسیار جذاب و خلاقانه برای عکاسی در فضای باز است.

وجود ابرهای تیره که فضای آسمان را پوشش داده‌اند، در بسیاری از مواقع جذابیت‌های بسیار بیشتری نسبت‌ به آسمان صاف و آبی دارد. می‌توانید اندکی صبر کنید و منتظر باشید تا خورشید به‌ آرامی ابرهای تیره و تار را کنار زده، خود را نشان دهد تا عکس شما خلاقانه‌تر و خاص‌تر باشد.

ایده‌ های خلاقانه‌ عکاسی در فضای باز

 

عکاسی از ژست‌های مختلف سوژه‌ها در فضاهای باز

اگر قصد داشته باشید در فضای باز عکاسی کنید ایده‌های بسیار متنوعی هم در اختیار خواهید داشت. یکی از این ایده‌ها، ژست‌های عکاسی توسط سوژه‌های مورد نظر شما در انواعی از فضاها است. سوژه‌های شما می‌توانند به صورت‌های نشسته، ایستاده، تک‌نفره، دونفره، کودکانه و …. در حالت‌های مختلف، جلوی دوربین شما ظاهر شوند.
برای نمونه در کنار گل‌ها بنشینند.

حتی می‌توانید از آن‌ها در حالیکه مشغول بو کردن یک گل هستند، عکس بگیرید. بسیاری از عکاسان از ژست‌هایی مانند پخش کردن گل‌ها در هوا، چیدن گل و… عکس تهیه می‌کنند. هر کدام از این ژست‌ها و حالت‌ها می‌توانند جذابیت قابل‌ توجهی به عکس شما داده آن را خاص و منحصر به‌ فرد سازند.

ایده‌ های خلاقانه‌ عکاسی در فضای باز

عکاسی در مکان‌های خاص مانند یک ساحل

 در صورتی‌ که مکان‌هایی خاص را برای عکاسی در نظر بگیرید به‌ طور حتم ایده‌های جذاب زیادی نیز پیش روی شما قرار خواهد گرفت.یکی از ایده‌های خلاقانه عکاسی در فضای باز عکاسی در ساحل یا یک مکان خاص می‌باشد.

در این‌ صورت امکانات و ایده‌هایی از قبیل عکاسی از آب زلال و شفاف، شن و ماسه‌های کنار ساحل و… را در اختیار خواهید داشت. در این شرایط نباید از بافت و رنگ شن و ماسه‌ها و آب و ساحل غفلت کنید تا عکس‌های شما جذابیت بیشتری پیدا کنند.

ایده‌ های خلاقانه‌ عکاسی در فضای باز

عکاسی از طبیعت زیبا

طبیعت در تمامی فصول، زیبایی‌های خاص خود را دارد. بنابراین شما در فصول مختلف از قبیل زمستان، پاییز، بهار و تابستان می‌توانید عکس‌های جالب‌توجهی خلق کنید و از زیبایی‌های مخصوص هر فصل بهره ببرید.

در فصل بهار و اوایل تابستان، سوژه‌های طبیعی بسیار زیادی در برابر شما قرار خواهند گرفت و ایده‌های بسیار جالبی را به شما ارائه خواهند داد.

وجود زمین‌های باز و دشت‌های هموار و مسطح، می‌تواند عکس‌های شما را عمیق‌تر سازد. در دشت‌ها می‌توانید از امکانات مختلف از قبیل علف‌های سبزرنگ، گل‌های رنگارنگ و… استفاده کنید.

در این شرایط می‌توانید بر ایجاد فاصله‌های مختلف تمرکز نموده از سوژه‌های مورد نظر خود در دور دست‌ها و یا فاصله‌های نزدیک عکاسی کنید.

از سوژه خود بخواهید که در میان دشت، علف‌ها، گل‌ها، چمن و… دراز بکشد. حتی می‌توانید زاویه دوربین خود را به‌ نحوی تنظیم کنید که کمی از آسمان نیز در عکس شما ظاهر شود.

به یک باغ زیبا بروید تا عکس‌های شما حس و حال رؤیایی پیدا کنند. رنگ‌های سبز گیاهان و انواع مختلف گل‌ها در چنین فضاهایی می‌توانند جلوه‌های خاصی به تصویر شما بدهند.

در این شرایط می‌توانید از گل‌ها و گیاهان برای قاب‌بندی صورت و یا بدن سوژه خود استفاده کنید. حتی می‌توانید به قله یک کوه بروید تا اندکی هراس و ماجراجویی به‌ عکس های خود داده، به آن‌ها عمق ببخشید.

 فضای باز

عکاسی در خیابان

بسیاری از عکاسان برای تهیه عکس‌های خاص با ویژگی‌های منحصر به‌ فرد از شهر و خیابان برای عکاسی استفاده می‌کنند تا برخی از عناصر موجود در زندگی روزمره را نیز در عکس‌های خود به تصویر بکشند.

برای نمونه تاکسی‌ها را بزرگ‌نمایی می‌کنند. یا از ویژگی‌های معماری ساختمان‌ها بهره می‌برند و یا انسان‌های در حال رفت و آمد را سوژه عکس‌های خود می‌کنند.

 عکاسی

عکاسی بر روی پشت‌بام

پشت‌بام به‌ طور حتم یکی از بهترین فضاهای باز برای تولید عکس‌های خلاقانه و هنری است. چراکه این فضاها می‌توانند عمق قابل‌ قبولی داشته، نور مناسبی در اختیار شما قرار دهند. در این فضاها شما می‌توانید شهر را به تصویر بکشید. بدون این‌که عناصر مزاحم و یا حواس‌پرتی و یا هرگونه وقفه‌ای در عکس‌های شما ایجاد شود.

در چنین مواقعی می‌توانید ساختمان‌های قدیمی اطراف را سوژه عکس‌های خود کنید و یا بخش بالایی یک ساختمان را به تصویر بکشید. این عکس‌ها را می‌توانید در میانه‌های روز، در ساعات اولیه طلوع خورشید و یا حتی در هنگام شب فراهم کنید.

در میانه‌های روز، خورشید پشت ساختمان‌ها قرار می‌گیرد و می‌تواند جذابیت‌های ویژه‌ای به‌ عکس¬های شما بدهد. در حالیکه هنگام شب می‌توانید چراغ‌های روشن و خاموش شهر را به تصویر بکشید.

آتلیه عکاسی نوشا با عکاسان مجرب و تجهیزات حرفه‌ای آماده عکاسی از شما و کودکان عزیزتان است. برای دریافت مشاوره و هماهنگی با شماره 09901717321 تماس بگیرید.