انواع چاپ عکس

دنیای کودکی، دنیایی جذاب و پرهیاهو است. بسیاری از ما با مشاهده عکس‌های مربوط به زمان کودکی، به آن دوران سفر می‌کنیم و خاطرات مربوط به آن ایام را در ذهن خود مرور می‌نماییم. در شرایط حاضر که محصولات دیجیتالی به بازار ارائه شده‌اند، بعضی از افراد گمان می‌کنند دیگر به چاپ تصاویر نیازی ندارند.اما این باور صحیح نیست و کودکان امروز هم به ثبت لحظات گذشته نیاز دارند.در دنیای امروز که تلفن همراه یکی از عناصر اصلی زندگی به حساب می‌آید می‌توانید خاطرات زیبای کودک‌تان را ثبت و با انتخاب نوع مناسب چاپ آن را چاپ کنید برای آموزی عکاسی با کیفیت با تلفن همراه اینجا کلیک کند.در این مقاله به بررسی انواع چاپ عکس می‌پردازیم

چاپ تصاویر و عکس‌ها خود، دارای چند نوع مختلف است که شما می‌توانید از میان آن‌ها چاپ مناسب و باب میلتان را انتخاب کنید با این کار در آینده کودک شما مجموعه‌ای از عکس‌های چاپ‌ شده را در اختیار دارد. در این مقاله قصد داریم انواع چاپ عکس را معرفی کنیم.

انواع چاپ عکس

طبق یک دسته‌بندی کلی می‌توان انواع چاپ عکس را شامل چاپ آنالوگ و دیجیتال دانست. از طرف دیگر چاپ تصاویر کودک را می‌توان از نظر نوع کاغذ به‌ کار رفته در فرایند چاپ نیز دسته‌بندی نمود. چراکه در حال‌ حاضر انواع مختلفی از کاغذها برای چاپ، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

از جمله این کاغذها می‌توان به کاغذ چاپ براق، کاغذ چاپ مات، کاغذ چاپ سیلک و… اشاره کرد. در ادامه به معرفی برخی از انواع چاپ عکس خواهیم پرداخت.

چاپ آنالوگ و دیجیتال

عکاسی آنالوگ که آن را عکاسی سنتی نیز می‌نامند . برای چاپ تصاویر آنالوگ از فرآیندهای شیمیایی استفاده می‌کنند. در واقع این عکس‌ها را بر روی یک فیلم عکاسی می‌گیرند. بنابراین لازم است آن‌ها را در معرض نور قرار دهند تا عکس¬ها، ظاهر شوند. پس‌ از آن از محلول‌های شیمیایی استفاده می‌کنند و تصاویر را در آن‌ها غوطه‌ور می‌سازند تا چاپ آن‌ها صورت بگیرد.

پس‌ از بروز و ظهور کامپیوترها و ایجاد تحولات مختلف در عرصه‌های گوناگون، چاپ تصاویر و عکس¬ها نیز تحولاتی را تجربه کرد و بسیاری از افراد به چاپ تصاویر دیجیتالی روی آوردند. چاپ تصاویر و عکس¬های دیجیتالی با استفاده از از فرمول‌های ریاضی صورت می‌گیرد و دستگاه‌های مختلفی نیز برای این منظور وجود دارد.

انواع چاپ عکس

چاپ عکس کودک بر روی تخته شاسی

در حال‌ حاضر بسیاری از افراد تمایل دارند عکس‌های کودکان خود را بر روی تخته شاسی چاپ کنند. لذا این نوع چاپ بسیار پرطرف‌دار بوده و قیمت مقرون‌ به‌ صرفه‌ای هم دارد. شما می‌توانید عکس‌های مورد نظر خود را بر روی انواع تخته شاسی در سایزهای مختلف چاپ کنید.

این تخته‌ها طرح‌های متنوعی هم دارند. بنابراین می‌توانید طرح مناسب و هماهنگ با چیدمان و دکوراسیون منزل خود را انتخاب کنید.

چاپ تصاویر بر روی شاسی با استفاده از کاغذهای مختلف لاستر و یا مات، کاغذ سیلک، متالیک به صورت‌های مکعبی، پلکسی، پازلی و … صورت می‌پذیرد. از میان انواع چاپ عکس بر روی تخته شاسی چاپ تصاویر با کاغذ لاستر، معمول‌ترین و پراستفاده ترین است.

انواع چاپ عکس

چاپ عکس کودک در آلبوم دیجیتال

آلبوم‌های دیجیتال به آلبوم‌هایی گفته می‌شود که فرایند چاپ آن‌ها مانند روش‌های قدیمی نیست و به‌ صورت آنالوگ اتفاق نمی‌افتد. به این آلبوم‌ها آلبوم مجله‌ای، کتاب عکس و… نیز گفته می‌شود.

اگر مجموعه تصاویر و عکس‌های کودک خود را به شیوه آلبوم دیجیتالی چاپ کنید از ویژگی‌های بسیار مهم آن برخوردار خواهید شد.

برای نمونه این آلبوم‌ها از نظر کیفیت و همچنین ساختار از نمونه‌های قدیمی آلبوم‌ها بسیار مناسب‌تر هستند. شما می‌توانید تمامی عکس‌ها و یا صفحات آلبوم و یا حتی جلد آن را به سلیقه و دلخواه خود طراحی کنید و یا نوع آلبوم را انتخاب نمایید تا عملیات چاپ، انجام شود.

عکس‌های کودک شما در آلبوم‌های دیجیتالی با بهترین و مجهزترین ماشین‌آلات چاپ خواهند شد و سپس عملیات صحافی آن‌ها با استفاده از ابزار مخصوص این کار صورت خواهد پذیرفت. این نوع از عکس‌های شما بر روی کاغذهایی که حساسیت بسیار بالایی به نور دارند شکل خواهند گرفت. بنابراین تصاویر چاپ‌ شده کیفیت بسیار بالایی خواهند داشت.

کتاب عکس کودک

کتاب عکس که به آن فتوبوک نیز گفته می‌شود در واقع یک آلبوم عکس کاملاً شخصی است. این آلبوم با خاطرات و دست‌نوشته‌های شما نیز همراه می‌شود. در حقیقت شما می‌توانید با قرار دادن عکس‌ها و متون و دست‌نوشته‌های مورد نظرتان در صفحات مختلف، یک کتاب عکس اختصاصی پر از خاطرات خوش و روزهای شیرین خود داشته باشید.

در آلبوم‌های قدیمی، عکس‌های کودکان شما به‌ صورت جداگانه چاپ می‌شدند و درون صفحات آلبوم جای می‌گرفتند. این در حالی است که در کتاب عکس، تصاویر و عکس‌های شما هر کدام جزئی از صفحات کتاب به شمار می‌روند و با یکدیگر پیوستگی دارند.

چاپ تصاویر کودک شما در کتاب عکس باعث می‌شود تا خاطراتتان به جذاب‌ترین شکل ممکن ماندگار شوند. این عکس‌ها با تکنولوژی چاپ ویژه و با ثبات رنگ بسیار بالا چاپ می‌شوند. رزولوشن و کیفیت بسیار بالا از دیگر ویژگی‌های عکس‌های چاپ‌ شده از این طریق است.

شما می‌توانید مسئولیت انتخاب و طراحی جلد، چیدمان عکس‌ها، متن و یا رنگ زمینه صفحات را نیز برعهده بگیرید. فتوبوک‌ها را می‌توانید در سایزهای مختلف از قبیل ۱۵ در ۱۵، ۲۰ در ۲۰، ۳۰ در ۳۰ و … سفارش دهید.

همچنین می‌توانید جلد کتاب عکس کودک خود را به صورت‌های نفیس و ظریف و کاملاً استاندارد در نظر بگیرید و یا از جلد چرم اشبالت استفاده کنید. شما می‌توانید برای کتاب عکس کودک خود، یک نام و عنوان مناسب نیز در نظر بگیرید.

چاپ عکس کودک بر روی بوم

برای چاپ تصاویر کودکان بر روی بوم از کاغذهایی با ضخامت بالا که پارچه مانند هم هستند استفاده می‌کنند. پس‌ از پشت سر گذاشتن فرایند چاپ، عکس‌ها و تصاویر شما به شکل یک تابلوی نقاشی درخواهند آمد. شما می‌توانید با ویرایش تصاویر، جزئیات و یا عکس‌های دیگری هم به آن‌ها اضافه کنید.

چاپ عکس براق

شما می‌توانید چاپ تصاویر کودک خود را با کاغذهای چاپی براق انجام دهید. این کاغذها نور را منعکس می‌کنند و براقیت قابل‌ توجهی هم دارند. اگر می‌خواهید عکس کودک خود را قاب بگیرید و بر روی دیوار نصب کنید، بهتر است از این کاغذها برای چاپ آن‌ها استفاده نکنید. چرا که انعکاس نور، زیبایی این عکس‌ها را از بین می‌برد.

چاپ عکس مات

یکی دیگر از انواع کاغذهای چاپ، کاغذهای مات هستند که به آن‌ها لاستر نیز می‌گویند. این کاغذها کنتراست عکس‌های شما را به‌ خوبی نشان خواهند داد و ماندگاری بسیار بالایی هم دارند.

چاپ عکس سیلک

چاپ تصاویر بر روی کاغذهای چاپی سیلک، یکی دیگر از انواع چاپ عکس است. این کاغذها براق نبوده و محکم‌تر از کاغذهای مات هستند. در واقع چیزی میان کاغذهای براق و لاستر محسوب می‌شوند. اگر عکس‌های کودک خود را بر روی این کاغذها چاپ کنید، از مزایایی برخوردار خواهید شد که یکی از مهم‌ترین این مزایا، کیفیت و کنتراست بسیار بالای تصاویر است.

اگر عکس‌های کودک خود را با استفاده از دوربین‌های بسیار قدرتمند فراهم کرده‌اید بهتر است برای چاپ آن‌ها از کاغذ سیلک استفاده کنید. این نوع از کاغذها می‌توانند جزئیات بسیار دقیقی را به تصویر بکشند و کیفیت عکس شما را نیز حفظ کنند. از طرف دیگر ماندگاری و دوام بالایی هم دارند.

انواع چاپ عکس

چاپ کنواس

کاغذهای چاپ کنواس، جنسی مشابه با کاغذ بوم دارند. درخشندگی این کاغذها نیز از کاغذهای چاپ مات بیشتر است. این روش چاپ تصاویر کودک، ویژگی‌های خاصی دارد و لذا بسیاری از افراد به چاپ تصاویر خود به این شیوه اقدام می‌کنند.

با استفاده از این نوع چاپ، شما می‌توانید عکس‌های کودک خود را به‌ همراه فرورفتگی و برجستگی‌های جالب‌ توجهی چاپ کنید و تصاویری ناب و منحصر به‌ فرد به وجود آورید.

چاپ اکلیلی عکس

چاپ اکلیلی را می‌توان جدیدترین نوع چاپ تصاویر و عکس¬ها به شمار آورد. اگر قصد دارید عکس‌های بسیار معمولی کودک خود را پس‌ از چاپ کردن، با استفاده از رنگ‌های ویژه و دستگاه‌ها و تجهیزات مدرن، به یک عکس با ویژگی‌های خاص، درخشنده و اکلیلی تبدیل نمایید می‌توانید از این نوع چاپ استفاده کنید. چاپ اکلیلی باعث می‌شود عکس¬های شما در محیط‌های کم نور با جلوه‌ خاصی به نمایش در آیند.

چاپ کریستالی عکس کودک

این نوع از چاپ عکس در واقع یک روش چاپ اروپایی به شمار می‌رود. در این روش چاپ، عکس‌های کودک شما با ماده‌ای شفاف به نام کریستال ترکیب و پس‌ از آن، آن را بر روی ورقه‌هایی از جنس مولتی پلکسی می‌چسپانند.

چاپ عکس کودک با لمینت سه‌ بعدی

در این نوع چاپ، از لمینت سه‌بعدی استفاده می‌کنند و تصاویر و عکس‌ها را در رنگ‌ها و ابعاد مختلف طراحی می‌نمایند. با برخورد نور با ابعاد مختلف این طرح‌ها، تصاویری متفاوت و سه‌بعدی ایجاد خواهند شد. در حال‌ حاضر بسیاری از افراد از این شیوه برای چاپ تصاویر کودکان خود استفاده می‌کنند.

مکعب عکس کودکانه

چاپ تصاویر کودک شما بر روی مکعب، چاپی منحصر به‌ فرد خواهد بود. در این صورت یک مکعب عکس تشکیل خواهد شد. مکعب عکس، شش وجهی بوده و می‌تواند چند خاطره از کودک شما را در کنار یکدیگر جمع‌آوری نماید و به نمایش آن‌ها دست بزند.

این مکعب عکس به شیوه خاصی می‌شود . به‌ نحوی که می‌توانید به راحتی آن را بر روی زمین و یا میز و دکور منزل خود قرار دهید. از هر زاویه‌ای که به این مکعب عکس نگاه کنید جذابیت خاصی را مشاهده خواهید کرد.

چاپ تصاویر مگنتی کودک

مگنت به ورق و یا قطعه‌ای از جنس آهن‌ربا می‌گویند که قابلیت انعطاف‌پذیری هم دارد. در این نوع چاپ عکس، تصویر کودک شما پس‌ از چاپ شدن، با استفاده از چسب مخصوص، بر روی یک سمت این مگنت جای می‌گیرد. سمت دیگر آهن‌ربا نیز خاصیت مغناطیسی دارد. بنابراین می‌توانید تصویر کودک خود را بر روی تمامی سطوح فلزی بچسبانید و آن را در معرض دید و تماشای خود قرار دهید.

آتلیه عکاسی نوشا با عکاسان مجرب و تجهیزات حرفه‌ای آماده عکاسی از شما و کودکان عزیزتان است. برای دریافت مشاوره و هماهنگی با شماره 09901717321 تماس بگیرید.