انواع عکاسی

درک انواع عکاسی و ژانرهای امروزی مفید است. وقتی طیف وسیعی از انواع و سبک‌های عکاسی را می‌بینید، ممکن است الهام بگیرید که ژانر دیگری از عکاسی را برای خود امتحان کنید یا حتی در ژانر عکاسی خود از ایده‌های متفاوتی الهام بگیرید.

در مطلب زیر لیستی از انواع و ژانرهای عکاسی که امروزه وجود دارد را آورده‌ایم .

عکاسی از طبیعت

ژانر طبیعت شامل عکاسی از یک صحنه طبیعی است. عکاسی منظره یکی از پرطرفدارترین انواع عکاسی امروزی است که چندین ژانر فرعی مانند عکاسی طوفانی، مناظر دریایی و غیره را در خود جای می‌دهد. با یک تعریف گسترده‌تر، شامل عکاسی «منظر شهری» و صحنه‌های دست ساز نیز می‌شود.

عکاسی منظره بسیار قابل دسترس است، اما این بدان معنا نیست که تسلط بر آن آسان است!

انواع عکاسی

 حیات وحش

عکاسی از در این حوزه عکاسان متفاوتی را شامل می‌شود، افرادی که ممکن است ساعت‌ها در انتظار قرارگیری یک حیوان در نقطه ایده‌آل باشند یا به دنبال موجوداتی بگردند که بیشتر مردم ترجیح می‌دهند از آن‌ها دوری کنند. اما این چیزی است که می‌توانید در حیاط خلوت خود یا یک رانندگی کوتاه از محل زندگی خود تمرین کنید، زیرا حیوانات در همه جا یافت می‌شوند. جالب است بدانید هر از گاهی، مجموعه‌ای از عکس‌های حیات وحش شهری را خواهید دید که با بهترین تصاویر گرفته شده در مکان‌های دورتر رقابت می‌کنند.

ماکرو

یکی از در دسترس‌ترین انواع عکاسی، ماکرو است، هنر ثبت موجودات کوچک و اشیایی که معمولاً از آنها غافل می‌شویم. عکاسی ماکرو معمولاً با تصاویر حشرات و گل‌ها همراه است، اما حتی سوژه‌هایی مانند دانه‌های برف یا قطرات آب در استودیو می‌توانند عکس‌های ماکرو شگفت‌انگیزی ایجاد کنند. یک سبک مرتبط از عکاسی صرفاً عکاسی “کلوزآپ” است که همچنان بخش کوچکی از جهان را جدا می‌کند که در غیر این صورت ممکن است برجسته نباشد.

اگرچه یک لنز ماکرو اختصاصی می‌تواند گران باشد، مجموعه‌ای از لوله‌های اکستنشن بسیار ارزان‌تر است و احتمالاً با تجهیزات فعلی شما به خوبی کار می‌کند. برای عکاسانی که فقط هنگام سفر عکس می‌گیرند، توصیه اصلی این است که به هر طریقی شروع به تمرین عکاسی ماکرو کنند. تسلط بر آن آسان نیست، اما مهارت‌های فنی بسیار مفیدی را یاد می‌گیرید و در طول مسیر چند عکس فوق‌العاده نیز می‌گیرید.

انواع عکاسی

پرتره ها

گسترده‌ترین نوع عکاسی از افراد، پرتره است که همه چیز را از پرتره‌های خانوادگی تا عکاسی هنری زیبا و کارهای تجاری را پوشش می‌دهد. اغلب، هدف پرتره نمایش شخصیت یک سوژه است. عکاسی پرتره نیز به طور کلی یک ژانر کاملاً در دسترس است و برای شروع در سطح بالا به بیش از یک لنز پرایم و فلاش نیاز ندارد (یا هر وسیله‌ای که از قبل دارید اگر فقط در حال آزمایش آب هستید).از این نوع عکاسی برای عکاسی از کودک استفاده می‌شود.

انواع عکاسی

تبلیغاتتی

معمولاً هدف عکاسی تبلیغاتی ایجاد تصاویری است که با احساسات و پیامی که برند مورد نظر سعی در انتقال آن دارد مطابقت داشته باشد. این عکاسان به مهارت‌های خاصی در نورپردازی و تجسم استودیو نیاز دارند تا برنامه مشتری را به واقعیت تبدیل کنند.

عکاسی مد

عکاسی مد یکی از پسرعموهای پرتره می‌باشد! اما به اندازه کافی متمایز است که به عنوان ژانر خاص خود به حساب بیاید. بهترین عکاسان مد نه تنها در مورد نور و عکاسی، بلکه از سبک لباس‌هایی که عکاسی می‌کنند نیز آگاه هستند. عکس‌های مد را معمولاً برای برندها و تبلیغات در نظر گرفته می‌گیریم.

غذا

در سال‌های اخیر به لطف رسانه‌های اجتماعی، عکاسی از غذا رشد قابل توجهی داشته است. پیش از این، اساساً یک زیر ژانر از کارهای تجاری – تبلیغات، کتاب‌های آشپزی، منوها و غیره – بود، اما امروزه بیشتر به بخشی از عکاسی مستند تبدیل شده است. با این حال، صرف نظر از خروجی نهایی، عکس‌های غذا تقریباً همیشه سعی می‌کنند سوژه خود را به اشتها آورترین شکل ممکن ثبت کنند. گاهی اوقات، عکاسان مواد غذایی، غذاهای واقعی را در یک تصویر با جایگزین‌های مصنوعی که خوشمزه‌تر به نظر می‌رسند، جایگزین می‌کنند، مانند چسب به جای شیر هنگام عکاسی از غلات!

عکاسی رویداد

به عنوان مثال، رویدادهای شرکتی، کنسرت ها، رژه ها و جشن های دیگر، همه به عنوان عکاسی رویداد به حساب می‌آیند. می‌توانید انتظار صحنه‌های غیرقابل پیش‌بینی و سریع را داشته باشید.پس نیاز است سریع باشید اما همچنین تعاملات انسانی جالب نیز از سوژه‌های جذاب این نوع عکاسی می‌باشد. عکاسان ماهر رویداد قادر به انتقال احساسات هستند تا بینندگان بتوانند لحظه را دوباره زنده کنند.

عکاسی کودک

عکاسی کودک یکی از شیرین‌ترین انواع عکاسی به حساب می‌آید در این نوع عکاسی نورپردازی، ژست‌های کودک، دکور عکاسی و لباس‌های انتخاب شده همگی عناصر تعیین کننده به حساب می‌آیند.

آتلیه عکاسی نوشا با عکاسان مجرب و تجهیزات حرفه‌ای آماده عکاسی از شما و کودکان عزیزتان است. برای دریافت مشاوره و هماهنگی با شماره 09901717321 تماس بگیرید.